Zakończenie projektu „PoczytajMY”

Miło nam poinformować, że zespołowi szkolnego klubu czytelniczego Tea Club Warsawian Society TAB udało się ukończyć projekt realizowany w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej pt. „PoczytajMY”, a tym samym wesprzeć przedsięwzięcie dofinansowane z Biura Edukacji w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych 2022 pt. „WESOŁE HISTORIE – Przedszkolaki z Przedszkola Specjalnego Nr 68 odkrywają mniej znane utwory klasyki literatury dla dzieci”.

Przygotowane przez klubowiczów materiały edukacyjne pomagają młodszym dzieciom otworzyć się na teksty literackie, a jednocześnie nawzajem się poznać, zbliżyć do siebie, zintegrować. Audiobooki, gra internetowa, ilustracje do nagrań, zabawy ruchowo-plastyczne są autorskimi propozycjami uczniów i nauczycieli TAB.

Panie Beata Wajszczak i Elżbieta Sitarz z Przedszkola Specjalnego Nr 68 w wiadomości skierowanej do koordynatora projektu Pana Łukasza Tupacza wskazują, że materiały opracowane przez członków klubu czytelniczego: „(…) są bardzo ciekawe, ładnie ilustrowane, służą nam jako pomoc dydaktyczna w prowadzeniu zajęć związanych z poznawaniem utworów literackich. Sprawiają, że dane utwory są bardziej interesujące i zrozumiałe dla młodszych dzieci, a szczególnie dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną i trudnościami w komunikacji werbalnej”.

Poniżej prezentujemy małą próbkę.

Całość materiałów przedstawimy w maju, tuż po imprezie „Piknik z książeczką”.

Zaangażowani w działania projektowe uczniowie:

Mateusz Błachnio-Gumularz, Maria Broma, Paweł Galemba, Szymon Gniadek, Wiktor Jurzyński, Krzysztof Kawecki, Amelia Kielak, Weronika Kłopocka, Olga Maćkowiak, Joanna Michalczyk, Jakub Pietrzak, Krzysztof Płoszajski, Wiktor Połóg, Michalina Sarnecka, Dominik Szostak, Dominika Szymczak, Justyna Wieteska, Agata Zagórska, Magdalena Zgutka.

Współpracujący nauczyciele:

Pani Izabela Dobrosielska, Pan Marcin Krysiak, Pani Sylwia Stepanenko.