DLA MATURZYSTÓW i nie tyko

Na platformie Cyfrowa Akademia znajdują się bezpłatne kursy przygotowujące do matury z matematyki i uzupełniające kursy z przyrody.

Cyfrowa Akademia to pierwsza w Polsce platforma MOOC skierowana bezpośrednio do uczniów, oferująca bezpłatne kursy online z matematyki i przyrody zgodne z podstawą programową.

Wszyscy uczniowie mogą sami nabywać wiedzę, powtarzać materiał, doskonalić umiejętności i od razu śledzić postępy – wystarczy dostęp do internetu.

Kursy z matematyki i przyrody stworzyli wybitni wykładowcy i specjaliści renomowanych polskich uczelni: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Centrum Edukacji Obywatelskiej jest liderem projektu, a za platformę odpowiada firma NebulaX. Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Platformę i kursy znajdują się pod adresem: https://www.cyfrowaakademia.pl/

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z ofertą platformy.

Na platformie można znaleźć bardzo dobre jakościowo materiały, prezentujące najważniejsze treści, co może okazać się niezwykle pomocne na sto dni przed maturą 😊

Katarzyna Majewska-Mrówczyńska