Nagrody Pani Prezydent m.st Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz

W dn.10 czerwca br. w Teatrze Współczesnym w Warszawie Biuro Edukacji m. st Warszawy zorganizowało uroczystość wręczenia nagród uczniom stołecznych liceów i techników za wybitne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.

Pośród 129 laureatów znaleźli się też uczniowie naszej skoły - 6 laureatów XXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanyvh, którzy zespołowo i indywidualnie zajeli 1 miejsce w ogólnopolskiej rywalizacji.

Nagrody książkowe i dyplomy wręczali: Włodzimierz Paszyński - Zastepca Prezydenta m.st Warszawy, Mieczysława Nowotniak - Zastepca Dyrektora Biura Edukacji, Katarzyna Góralska - Mazowiecki Wicekurator Oświaty i inni, Organizatorzy docenili także dyrektorów szkół i opiekunów uczniów, w tym także p, Dyr. Jolantę Pindelską i opiekuna Włodzimierza Rodziewicza.

Część oficjalną zakończyło przedstawienie współczesnego, francuskiego autora Francisa Vebera pt.Najdroższy.

Komedia francuska w której bezrobotny, prawnik, życiowy pechowiec szuka odmiany losu, wplątując się w zabawne sytuacje kończy zaskakujący finał, spotkała się z gorącym przyjęciem uczestników tego sympatycznego spotkania. Na marginesie można dodać, że w drugoplanowej roli Jonville'a wcielił się znakomity aktor Krzysztof Kowalewski, ktorego role wszyscy docenili.

Tekst i zdjęcia Włodzimierz Rodziewicz