Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

Eliminacje Okręgowe XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W sobotę, 5 marca 2016 r. rozpoczęły się w 12 okręgach eliminacje do finału ogólnopolskiego XXIX OWiUB. Nasza szkoła gościła uczestników szkół okręgu mazowieckiego z województw: mazowieckiego i łódzkiego.

Już od godz. 7 przybywały do naszej szkoły pierwsze ekipy, by po drobnym poczęstunku (pyszne drożdżówki) przystąpić do rejestracji, losowania miejsc itd. Uczestników i zaproszonych gości powitała dyr. szkoły Jolanta Pindelska, a następnie przewodnicząca okręgu mazowieckiego Mirosława Popek przedstawiła jury, sponsorów (Okręgowa Izba Budowlana, Burmistrz Śródmieścia, Veolia, Peri, Fakro i Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania), a przewodniczący jury Tadeusz Maj omówił zasady rywalizacji.

Punktualnie o godz. 9, 79 uczestników (w tym 15 reprezentantów naszej szkoły) otrzymało teksty zadań, rozpoczynając 2 godzinne zmagania. Po przerwie obiadowej zaczęła się druga, również 2 godzinna tura zawodów. Gdy uczestnicy olimpiady byli zajęci rozwiązywaniem zadań, opiekunowie wysłuchali bardzo ciekawego wykładu prof. zw. dr hab. inż. Romana Domańskiego z Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania pt. ”Rola odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym. Po wykładzie wywiązała się dyskusja, którą w rzeczowy sposób podsumował prowadzący.

Po zakończeniu eliminacji wśród uczniów i opiekunów długo trwały rozmowy na temat trudności pytań i sposobu ich rozwiązania. Wyniki eliminacji będzie można poznać po 18 marca br. na stronie organizatorów Olimpiady: www.olimpiadabudowlana.pl.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom zawodów okręgowych XXIX OWiUB odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2016 r. (piątek) o godz. 11.00 w ZSABiL w Warszawie ul.Przyrynek 9.

WR

\