ELIMINACJE OKRĘGOWE XXXI OWiUB

W sobotę, 3 marca 2018 r. nasza szkoła gościła uczestników eliminacji okręgowych XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Już  od 7.30 przyjeżdżali pierwsi uczniowie z opiekunami do szkoły by przed zawodami rozgrzać się gorącymi napojami, poczęstować smacznymi kanapkami, ciastkami i odpocząć po podróży.

Na zakwalifikowanych przez komitet organizacyjny 78 uczestników okręgu warszawskiego zgłosiło się tylko 66 z 20 szkół, czyżby grypa zdziesiątkowała zaproszonych ? Przed wejściem na salę, ozdobioną banerami sponsorów, odbyło się losowanie miejsc. Większość uczniów była stremowana - startowali po raz pierwszy w takich zawodach.

Wszystkich uczestników powitała ustępująca z funkcji przewodniczącej Okręgu Warszawskiego p. Mirosława Popek, przedstawiła nową przewodniczącą p. Grażynę Grabską, jury zawodów z ich  długoletnim przewodniczącym Tadeuszem Majem, oraz życzyła uczestnikom zakwalifikowania się do wyjazdu do Zielonej Góry na zawody finałowe. Pan Tadeusz Maj omówił regulamin zawodów i w obecności opiekunów i uczniów pokazał nienaruszona kopertę z zadaniami. Rozpoczęło się dwugodzinne rozwiązywanie 8 zadań określonych w sumie na 40 punktów.

Gdy uczniowie byli zajęci pracą, nauczyciele - opiekunowie słuchali interesującego wykładu pt. Wielkie inwestycje transportowe w Polsce, który wygłosił dr inż. Tadeusz Wójcicki z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz uczestniczyli w koleżeńskim pożegnaniu Mirosławy Popek, której talenty organizacyjne, życzliwość oraz sympatyczne podejście do wszystkich uczestników olimpiady zjednały jej powszechne uznanie. Po dwugodzinnej rywalizacji (niektórzy uczestnicy opuszczali salę już po półgodzinie, czyżby zadania były za łatwe?), odbyła się godzinna przerwa obiadowa ale dyskusja o zadaniach trwała nadal. Po przerwie nastąpiła 2 część eliminacji, także sumarycznie określonej na 40 punktów, po której uczestnicy rozjechali się do domów. Wszyscy, uczniowie i opiekunowie, oczekiwać teraz  będą z dużą niecierpliwością na ogłoszenie wyników, które nastąpią do 10 dni na stronie internetowej organizatorów olimpiady.

WR