ZAKOŃCZENIE ELIMINACJI OKRĘGOWYCH XXXII OWiUB

Pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Pana Krzysztofa Czubaszka zakończyły się eliminacje okręgu warszawskiego XXXII OWiUB. Po wytężonej rywalizacji uczestników zawodów, nastąpił czas uroczystego rozdania nagród i dyplomów upoważniających do reprezentowania okręgu warszawskiego w finale Olimpiady w Wodzisławiu Śląskim. Na zaproszenie wice-dyrektor szkoły, a jednocześnie przewodniczącej okręgu warszawskiego Pani Grażyny Grabskiej w dn. 22 marca 2019r. przybyli do naszej szkoły uczniowie z opiekunami oraz Przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady Pani dr inż. Magdalena Kruk – Politechnika Warszawska, Zastępca Przewodniczącego Rady Mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa Pan Stanisław Wojtaś z członkiem Prezydium Rady Panią Jolantą Łopacińską, Rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania doc. dr. Monika Madej i Pani Barbarą Balawajder, Wiceprezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich Pan Daniel Frąc, przedstawiciel Veolia Energia Warszawa Pani Małgorzata Ziemak i przedstawiciel Firmy PERI Polska Sp. Z o.o. Pan Ryszard Rodzach. Przewodnicząca Okręgu Pani Grażyna Grabska wraz fundatorami nagród wręczała, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, najlepszej dziesiątce uczniów wartościowe nagrody. Oto oni:

1. Konrad Pachała – 54,5 pkt TAB Warszawa
  2. Adam Zagajewski – 49,5 pkt TAB Warszawa
  3. Bartosz  Kuryłek   49,5 pkt TAB Warszawa
  4. Krzysztof Buchało – 46,0 pkt TAB Warszawa
  5. Karolina Mirż – 43,5 pkt Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3 im. Wł. Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim
  6. Adrian Franczak 42,0 pkt TAB Warszawa
  7. Daniel Boguszewski 41,5 pkt TAB Warszawa
  8. Karolina Białek Karolina – 41,0 pkt IV Zespół Szkół Budowlano-Technicznych im. dr Stefana Kopcińskiego w Łodzi
  9. Kinga Kalbarczyk – 41,0 pkt TAB Warszawa
  10. Adam Ciura – 40,5 pkt Centrum Kształcenia Praktycznego w Warszawie

Najwięcej punktów uzyskały szkoły: Technikum Architektoniczno-Budowlane Warszawa – 851 punktów, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3 im. Wł. Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim 279 punktów i Zespół Szkół nr 23 w Warszawie – 204 punktów.

Opiekunowie uczniów również zostali nagrodzeni: Pan Włodzimierz Rodziewicz – TAB Warszawa, Pani Katarzyna Kobylińska-Wodo – ZSP z Piotrkowa Trybunalskiego, Pani Krystyna Kiedrzyńska – ZSB-T w Łodzi i Pani Martyna Harabin – z CKP w Warszawie.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zainteresowani zostali zaproszeni na skromny poczęstunek, na którym dyskutowano na różne tematy, w tym  budowlane. Przed reprezentacyjną siódemką jest trudne zadanie – konfrontacja w Wodzisławiu Śląskim z czołowymi szkołami z całej Polski. Pozostały dwa tygodnie na szlifowanie formy, by spełnić pokładane w nich nadzieje.

Tekst i zdjęcia WR