Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

Olimpiada "Zwolnieni z Teorii"


Wielkanoc - 
Projekt “Uratujmy Święta!”c.d.

Zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego filmu, tym razem chcemy przybliżyć istotę świąt Wielkanocnych oraz przypomnieć, jak bardzo ważne są to święta dla wszystkich chrześcijan! Alleluja!🐣🐏🌹 Film jest realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni Z Teorii.

->Link do filmu <-

Serdecznie pozdrawiamy, Wolontariat TAB

 


 

Projekt “Uratujmy Święta!”

Miło nam poinformować, że w ramach pierwszej części projektu społecznego “Uratujmy Święta!” (Olimpiada Zwolnieni z Teorii) udało nam się: - przekazać kartki świąteczne emerytowanym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły; - kolędować wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wójtowskiej; - uzyskać aż 600 wyświetleń jasełek online na YouTube dla społeczności TAB. 

Mimo pandemii działamy ze zdwojoną siłą, żeby podtrzymywać tradycje naszej szkoły, a to dopiero początek naszych działań!  Zachęcamy do dalszego wspierania i obserwowania naszych działań.

Zapraszamy na Facebooka wolontariatu: https://www.facebook.com/Wolontariat-TAB-618610975651411
oraz kanału YouTube https://www.youtube.com/channel/UCVxHCFsoYqTgT2lpsmutT_Q

Serdecznie pozdrawiamy Wolontariat TAB

 


 

KST - Kobieta Siłą Teraźniejszości

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Wam wywiad, który powstał przy współpracy KST z firmą Warbud w ramach realizacji tematu KOBIETA W BUDOWNICTWIE.

->Link do wywiadu <-


Warbud SA to spółka będąca jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych generalnych wykonawców w Polsce. Jej dewizą jest hasło „Warto budować”. W ciągu 30 lat istnienia, firma zrealizowała 600 kontraktów ze wszystkich sektorów budownictwa - od obiektów kubaturowych, takich jak galerie handlowe, biurowce, osiedla i apartamentowce, poprzez obiekty inżynierii lądowej - stacje metra, drogi, mosty, po szpitale, inwestycje wojskowe, parki naukowo-technologiczne, aż po projekty z zakresu ochrony środowiska, elektrownie oraz projekty w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Warbud SA należy do globalnego koncernu działającego w sektorze budownictwa i usług budowlanych – Grupy VINCI.

WARBUD: https://www.youtube.com/channel/UClii9xngKaSCootlnAwCy6w

WIĘCEJ DZIAŁAŃ KST: https://linktr.ee/K_S_T​

Przypominamy też, że KST ma swój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/watch?v=Q7soVG_LBQM

 

 Anna Hipsz


 

W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację swoich projektów społecznych w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W naszej szkole są cztery zespoły realizujące projekt:

  • "KST - Kobieta Siłą Teraźniejszości" - to zespół uczennic z klasy 3d - https://linktr.ee/K_S_T
  • "Uratujmy Święta" - to międzyklasowy zespół Wolontariatu szkolnego
  • "Odliczanie do końca" - to zespół uczniów z klasy 3c
  • "Krok po kroku" - to projekt zespołu dwóch uczennic z klas 1: Wiktorii Kuźmińskiej z 1d i Darii Ciesielskiej z 1f oraz studenta Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Informacje o dwóch z powyższych projektach można już odnaleźć w zakładce "Aktualności" oraz w mediach społecznościowych, a informacje o kolejnych projektach ukażą się wkrótce. Na obecną chwilę zespół "KST - Kobieta Siłą Teraźniejszości" zebrał już 3029 punktów i jest na 9 miejscu w Polsce i na 1 miejscu w woj. mazowieckim. Gratulujemy całemu zespołowi i trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy :)

Zainteresowanych Olimpiadą Zwolnieni z Teorii odsyłam na platformę www.zwolnienizteorii.pl

Anna Hipsz

 


 

KST - Kobieta Siłą Teraźniejszości

Nasz projekt tworzy 10 dziewczyn, chcących głośno mówić o sile kobiet, ich różnorodności i wyjątkowości. Celem projektu jest przełamanie stereotypów, dzielenie się własnymi spostrzeżeniami, oraz faktami o rzeczach ważnych, nie poruszanych na co dzień. Co tydzień publikujemy wpis na bloga, posty i story na Instagramie oraz odcinek podcastu. Tworzymy bezpieczną przestrzeń w Internecie do dzielenia się swoimi poglądami, wolną od negatywnych emocji a pełną pozytywnej energii. Mówmy głośno o tym, że KST-kobiety siłą teraźniejszości.

Jeśli chcecie dołączyć do społeczności, którą tworzymy lub wesprzeć nasze działania, to zapraszamy na naszego Instagrama: kobieta_sila_terazniejszosci. Tam znajdziecie również linki do innych mediów takich jak podcast czy blog. A niedawno założyliśmy również zbiórkę pieniędzy na środki higieniczne dla domu dziecka „Julin” w Kaliskach.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/wbu98h

Z góry dziękujemy za wsparcie!