Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

Krajowe Odznaki Jakości przyznane!

Wakacje w pełni, a nasi nauczyciele - Pan Łukasz Tupacz (nauczyciel języka polskiego), Pani Sylwia Stepanenko (nauczycielka języka angielskiego) i Pani Izabela Dobrosielska (nauczycielka języka niemieckiego) - otrzymują zasłużone Krajowe Odznaki Jakości za realizację międzynarodowych projektów w ramach eTwinning: Let's celebrate love - in anticipation of Valentine's Day! oraz European Escape Room. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za realizację projektów, które spełniają kryteria Odznaki Jakości eTwinning, odznaczają się innowacyjnością, wspierają rozwój kompetencji kluczowych u młodzieży oraz stanowią przykład dobrych praktyk edukacyjnych. Trzymamy kciuki za przyznanie Państwu Europejskich Odznak Jakości.  

 
Więcej na temat wyróżnień można przeczytać na stronie programu eTwinning:
 
 

 


 

Współpraca z naszymi europejskimi partnerami to dla naszych nauczycieli i uczniów nie tylko szansa na doświadczenie innych kultur, języków, historii, tradycji, ale także na możliwość świetnej zabawy podczas lekcji. Projekt "European Escape Room" to inspirująca wędrówka przez Chorwację, Turcję, Włochy i Polskę, gdzie przechodząc przez pokoje zagadek przygotowane przez nas i naszych partnerów, odkrywamy piękno i różnorodność krajów europejskich. Przy okazji doskonalimy języki, stosujemy nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne i miło spędzamy czas. Zerknijcie jak bawiliśmy się rozwiązując zadania przygotowane przez Chorwatów i Turków.

Naszą eTwinningową współpracę możecie też śledzić na stronie projektu:

[LINK] https://www.facebook.com/European-Escape-Room-Etwinning-Project-100956349153311

   

 


 

  

-> Link do filmu <-

Nie potrafimy siedzieć bezczynnie. Zaangażowaliśmy się w kolejny międzynarodowy projekt, tym razem o miłości. Wraz z uczniami i nauczycielami z Chorwacji, Włoch i Turcji tłumaczymy, recytujemy i interpretujemy najpiękniejsze romantyczne wersy narodowej literatury w ramach projektu eTwinning - Let's Celebrate Love.

Uczniowie klas 3b, 1b, 1d i 4b oraz panie Iza Dobrosielska, Sylwia Stepanenko i pan Łukasz Tupacz zapraszają Was do śledzenia kolejnych odsłon naszej międzynarodowej, walentynkowej przygody, tym razem po angielsku i niemiecku.

 


 

Z przyjemnością informujemy, że zaangażowaliśmy się w kolejne międzynarodowe przedsięwzięcie. Właśnie ruszył projekt "European Escape Room", który będzie obejmował prezentację różnorodności kulturowej krajów partnerskich. Skupimy się na literaturze, geografii, historii i sztuce Chorwacji, Włoch, Turcji i Polski. Będziemy promować dziedzictwo kulturowe, rozwijać umiejętności XXI wieku, korzystając z metod i narzędzi Web 2.0. Z naszymi partnerami będziemy komunikować się w językach angielskim i niemieckim. Cieszymy się, ponieważ jest to kolejny projekt z udziałem szkół, z którymi udało nam się zdobyć Europejskie Odznaki Jakości. W projekcie wezmą udział uczniowie z klas 1D i 3B, którymi opiekować się będą Pani Sylwia Stepanenko, Pani Izabela Dobrosielska i Pan Łukasz Tupacz. Przed nami pierwsze spotkanie nauczycieli, na którym będziemy omawiać poszczególne etapy działań projektowych. O jego rezultatach poinformujemy już wkrótce.Uczniowie klasy 3CG wraz z nauczycielami Panią Sylwią Stepanenko i Panem Łukaszem Tupaczem zaangażowali się w kolejny międzynarodowy projekt eTwinning „OLD BUT GOLD”. Przez najbliższe pół roku będziemy w wielopłaszczyznowy sposób poznawać staroangielską literaturę, docierać do jej głębokich znaczeń, kreować autorskie interpretacje wybranych opowiadań oraz rozwijać krytyczne myślenie.

Dziś chcemy się pochwalić naszą pierwszą projektową aktywnością. Za nami inauguracyjne spotkanie online z naszymi partnerami z Turcji, Jordanii, Danii, Włoch, Macedonii Północnej, Hiszpanii, Litwy, Czech, Albanii. W ponad stuosobowym gronie mieliśmy okazję się poznać, przedstawić nasze szkoły, uczniów i nauczycieli. Na koniec uczniowie zagrali w quiz, dotyczący kluczowych informacji o krajach partnerskich. Będziemy na bieżąco informować Was o kolejnych działaniach w ramach tego inspirującego projektu.

Ponadto prezentujemy logo projektu eTwinning autorstwa Piotrka Pieciukiewicza, które zostało wybrane podczas szkolnego głosowania. Wygrane logo bierze teraz udział w głosowaniu na oficjalny symbol naszego międzynarodowego przedsięwzięcia edukacyjnego. 

 


 

->LINK DO FILMU<-

Miło nam poinformować, że międzynarodowy projekt "Myths, Legends and Folk Tales", w którym brali udział Uczniowie z klas 2b, 3cg, 3c, 4c zdobył prestiżową Europejską Odznakę Jakości przyznawaną przedsięwzięciom edukacyjnym, reprezentującym najwyższy europejski poziom. Naszymi partnerami byli Uczniowie i Nauczyciele pochodzący z Włoch, Chorwacji, Rumunii, Turcji i Niemiec. Zachęcamy Państwa do śledzenia naszych działań, ponieważ niebawem startujemy z kolejnym projektem.

Koordynatorzy projektu eTwinning,
Sylwia Stepanenko
Łukasz Tupacz

 


 

Projekt eTwinning - ODZNAKA JAKOŚCI 

Miło nam poinformować, że Pani Sylwii Stepanenko i Panu Łukaszowi Tupaczowi zostały przyznane Odznaki Jakości eTwinning za koordynowanie i zrealizowanie międzynarodowego projektu „Myths, legends and folk tales”. Celem przyznania tych certyfikatów jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


 

 Uroczysty finał projektu Myths, Legends and Folk Tales

Link do filmiku [LINK]

W piątek 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie projektu, w którym pracowaliśmy przez ponad 6 miesięcy. Ostatni ZOOM był okazją do przedstawienia naszych wspólnych osiągnięć, ale też do wspomnień i podziękowań. Wierzymy, że to nie ostatnie nasze przedsięwzięcie w tym gronie. Dziękujemy naszym Partnerom, Uczniom oraz wszystkim, którzy nas wspierali przez całą projektową drogę.

Link do ebooka z całego projektu [LINK]

Sylwia Stepanenko i Łukasz Tupacz
koordynatorzy projektu

 


 

 Spotkanie ewaluacyjne po projekcie eTwinning

Link do filmiku [LINK]

Tu przed finałem projektu" Myths, Legends and Folk Tales", w którym braliśmy udział, nauczyciele-koordynatorzy zaprosili gości z innych szkół na spotkanie, na którym podzielili się swoimi doświadczeniami i wnioskami z realizacji tego międzynarodowego przedsięwzięcia. Celem wirutualnej prezentacji i dyskusji była nie tylko wymiana doświadczeń, ale również zainicjowanie szerszej współpracy ze szkołami z całego kraju przy projektach, które pragniemy realizować w kolejnych latach.

Sylwia Stepanenko
Łukasz Tupacz

 


 

Rezultaty naszej pracy w projekcie eTwinning

Już w piątek odbędzie się uroczyste zakończenie projektu, w którym brali udział nasi uczniowie. Projekt eTwinning „Myths, Legends and Folk Tales” obejmował badanie, poznawanie i prezentację mitów, legend i opowieści ludowych, pochodzących z różnych krajów i kręgów kulturowych. W przedsięwzięcie zaangażowani byli partnerzy z Chorwacji, Włoch, Rumunii, Niemiec, Turcji i oczywiście Polski. Uczestnicy projektu opracowywali teksty podań, prezentowali je na forum podczas spotkań online, tworzyli glosariusze z pojęciami, wykonywali grafiki do poszczególnych opowieści, układali gry i zabawy inspirowane wybranymi historiami. Celem projektu była współpraca między europejskimi szkołami w zakresie promowania dziedzictwa kulturowego, różnorodności i wielojęzyczności. Podczas spotkań online uczniowie i nauczyciele doskonalili swoje umiejętności językowe, poznawali odmienne style myślenia, nawiązywali przyjacielskie relacje, a także zdobywali ciekawe doświadczenia, nową wiedzę i nieszablonowe umiejętności. Dzięki udziałowi w tym nowatorskim projekcie Technikum Architektoniczno-Budowlane im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie zostało dostrzeżone i wyróżnione na arenie międzynarodowej.

W projekcie przez ponad pół roku pracowali następujący uczniowie: Zofia Lis z klasy 2d, Maria Pospiszył z klasy 2d, Weronika Marczewska z klasy 2dg, Kacper Lubiak z klasy 1b,  Kacper Czerwiński z klasy 2d oraz uczniowie klasy 3c - Mikołaj Białek, Krzysztof Bratek i Hubert Stępnik. Nauczycielami - koordynatorami byli pani Sylwia Stepanenko i pan Łukasz Tupacz.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z rezultatów naszej współpracy oraz zapoznania się z naszym eBookiem, który powstał w wyniku pracy nad projektem.

Link do prezentacji [LINK] 

Book titled 'Myths, Legends and Folk Tales eTwinning project'Link do książki [LINK]

 


 

Uczniowie klasy 2D - Kacper Czerwiński, Zofia Lis, Maria Pospiszył i Maja Wywigacz raz z wychowawcą p. Sylwią Stepanenko biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Celem projektu jest współpraca między szkołami i rozpowszechnianie wiedzy o hymnach narodowych krajów europejskich. Wraz z partnerami z Albanii, Litwy, Chorwacji, Włoch, Turcji i Hiszpanii przygotowujemy materiały o powstaniu, twórcach i znaczeniu naszych hymnów narodowych. Projekt ma charakter interdyscyplinarny, gdyż łączy treści z historii, literatury, muzyki oraz rozwija umiejętności komunikacji w języku projektu, jakim jest język angielski.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który jest pierwszym "dzieckiem" naszej współpracy:
-> LINK DO FILMU <-

Sylwia Stepanenko
koordynator projektu