Warsztaty Rysunkowe

Warsztaty Rysunkowe na Rodos - październik 2018

Niejednokrotnie wyjeżdżając do Aten, z zazdrością patrzyłam, jak młodzi ludzie z całego świata przyjeżdżają na szkolne wycieczki. W trakcie roku szkolnego trudno czasem poruszać się po muzeum, gdyż uczniowie, ze szkół plastycznych, architektonicznych, ale także filmowych i teatralnych, rozkładają się na podłodze czy wprost na ziemi, by przenieść eksponat sprzed tysiąca lat na papier.  Jako pedagog, który lubi pracę z młodzieżą, podjęłam wyzwanie zorganizowania, w ubiegłym roku szkolnym, Warsztatów Rysunkowych w Atenach. I... udało się. Zwiedziliśmy wszystkie największe zabytki i rysowaliśmy w plenerze w tych jakże cudownych miejscach. Ponieważ wszyscy wrócili zadowoleni, podjęłam się większego wyzwania - Warsztatów Rysunkowych na greckiej wyspie Rodos.

Wybór miejsca nie był przypadkowy. W stolicy wyspy znajduje się Starożytny Akropol, Kamienne Miasto zbudowane w średniowieczu przez Zakon Joannitów, w którym jest bardzo dużo miejsc do zobaczenia i zachwycenia i piękna promenada ciągnąca się kilometrami wzdłuż brzegu morza. Perełką wyjazdu był rejs statkiem na Akropol w Lindos.

Impreza okazała się sukcesem pod każdym względem. Pani Małgorzata Łapko każdego dnia dbała o warsztaty rysunkowe. Dla każdego była wsparciem, motywowała do rysowania i udzielała rad.  Pani Izabela Dobrosielska była nie tylko tłumaczem. Dzięki niej, ostatniego dnia, w eleganckim hotelu, w którym mieszkaliśmy podczas wycieczki, dostaliśmy salę konferencyjną, gdzie mogliśmy omówić rysunki i podsumować wyjazd.

Po powrocie wciąż słyszę od uczniów, jaki fajny i odmienny od innych, był to wyjazd i jak ważne były codzienne warsztaty pod okiem architekta. Można by dodać, że to uczniowie motywują nas, nauczycieli, do działania i kreatywnego myślenia.

Aneta Skowrońska
nauczyciel przedmiotów zawodowych