Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

Aktualności

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Architektoniczno-Budowlane im. S. Noakowskiego w Warszawie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.

UWAGA ABSOLWENCI !!!

 

4 lipca 2019 r. w godzinach 12.00-13.00  wydawane będą świadectwa maturalne i wyniki egzaminów, w podanych salach:

 • absolwenci z lat ubiegłych  - sala 47
 • 4a - sala 47
 • 4b - sala 48
 • 4c - pokój kierowników szkolenia praktycznego
 • 4d - sala 46
 • 4e - sala 46
 • 4f - sala 57

 

* Wnioski o zdawanie egzaminu w sesji poprawkowej wydawane są w szkole przez wychowawców i składane u wicedyrektorów sala 47, w dn. 4 i 5 lipca 2019 r. 

Podsumowanie wydarzeń

Koniec roku szkolnego jest bardzo dobrym powodem aby podziękować za współprace - uczniom, nauczycielom i pracownikom TAB, dzięki którym nasze projekty mogły nabrać realnych kształtów.

Barbara Józefiak i Joanna Tomaszewska.

Przedstawimy kilka z nich:

1. „Śpiewamy dla Niepodległej”

W piątek 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele kl. 1c, 1e, 1f, 2a, 2b, 2d, 2e, 3a, 3d, 3e w liczbie trzydziestu jeden i nauczyciele: p. Maryla Brzoska, p. Marta Fejcher, p. Urszula Nowak, p. Joanna Tomaszewska i p. Mirosław Kozłowski, przygotowani przez p. Barbarę Józefiak, zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Victoria Łączyńska (kl.1c-skrzypce) i Jakub Bączyk (kl.3d-gitara) akompaniowali chórowi. W drugiej części wydarzenia Krzysztof Bratek i Brajan Domurad z kl.1c przedstawili prezentację przygotowaną przez p. Annę  Pieńkowską o Ignacym Janie Paderewskim uznanym na świecie pianiście i kompozytorze, premierze i ministrze spraw zagranicznych II Rzeczpospolitej, mężu stanu. Mam nadzieję, że uroczystość zapadnie w pamięć naszych uczniów, nauczycieli i pracowników, którzy śpiewali wraz chórem i poddali się  podniosłej atmosferze. Wykonując hymn narodowy oddali hołd tym wszystkim, dzięki którym mam wolne i suwerenne Państwo. Kacper Budek wykonał prezentację słów hymnu.

Czytaj więcej: Podsumowanie wydarzeń

Działalność wolontariatu TAB w roku szkolnym 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 to czas wytężonej pracy wolontariatu TAB.

Nasze działania to:

 • Aukcja charytatywna na rzecz Adasia Wituskiego (więcej na temat aukcji poniżej);
 • Sprzedaż ciast /raz w tygodniu oraz podczas dni otwartych i wywiadówek/przygotowanych przez uczniów, opiekunki wolontariatu p. Joannę Tomaszewską i p. Barbarę Józefiak oraz nauczycielkę p. Martę Fejcher: w I semestrze dla Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz w II semestrze na operację przedłużenia nóżki dla Adasia;
 • Kiermasz przedmiotów wykonanych przez uczniów i nauczycieli min. Klaudię Rowińską z kl. 3c , Anitę Gąskę 1e , p. Magdalenę Wasilewską , p. Joannę Tomaszewską. Dochód  przeznaczony został dla Fundacji WHD.
 • W II semestrze odbyła się zbiórka darów rzeczowych dla Fundacji WHD.
 • Podczas „Mikołajek” sprzedawaliśmy ciasto . Dochód w wysokości 912 zł. przeznaczyliśmy dla Ani Osińskiej, naszej absolwentki, która przeszła operację usunięcia guza móżdżku i wymaga intensywnej, bardzo kosztownej rehabilitacji neurologicznej.
 • Przez cały rok szkolny zbierane są nakrętki plastikowe dla Adasia. Dziękujemy nauczycielom, uczniom, pracownikom naszej szkoły, którzy rozumieją jak ważne jest spełnienie bardzo zwyczajnego dla 9-letniego chłopca - marzenia Adasia: „chciałbym zagrać w piłkę”.
 • Odbyła się wizyta wolontariuszy w siedzibie Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci w celu przekazania zebranych darów rzeczowych oraz dochodu uzyskanego ze sprzedaży ciasta i rękodzieła podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Pomoc w pakowaniu kwartalnika Hospicjum dla darczyńców w ilości 1250 sztuk.
 • Podjęliśmy współpracę z fundacją „Lepszy Los”, która opiekuje się Adasiem Wituskim. W ramach współpracy, Damian Potrzebowski z kl.3f i Jerzy Zaremba z kl.2b byli wolontariuszami podczas Koncertu Artura Andrusa dla Adasia Wituskiego (więcej na temat koncertu poniżej).

Czytaj więcej: Działalność wolontariatu TAB w roku szkolnym 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się 19 czerwca 2019 r o godz. 9.30, sala gimnastyczna. 

Po uroczystości spotkania klas z wychowawcami w wyznaczonych salach.