Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

Aktualności

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Architektoniczno-Budowlane im. S. Noakowskiego w Warszawie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.

Spotkanie z MoNewSZką

9 września 2019 r. w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej Stara Prochownia uczniowie klasy 1ag obejrzeli spektakl muzyczny z okazji

200. rocznicy urodzin polskiego kompozytora Moniuszki. Projekt pt. Moniuszko oczami młodzieży XXI w. dofinansowany jest przez m. st. Warszawa w ramach Programu PEGAZ.

Młodzież występująca  na scenie, brała udział przez kilka tygodni w serii interdyscyplinarnych warsztatów, podczas których pod okiem wybitnych twórców i pedagogów, przygotowywała niestandardowe pokazy wokalne oparte na improwizacji, ruchu i wizji aktorskiej.

Przez około godzinę wysłuchaliśmy w sumie kilkunastu pieśni kompozytora w nowoczesnych aranżacjach i klasycznym brzmieniu, spośród których zapadły nam w pamięć Prząśniczka, Kozak, Krakowiaczek oraz Złota rybka.

Gorąco zachęcamy do spotkań z muzyką dawną!

IP

UWAGA ABSOLWENCI !!!

 

Odbiór świadectw maturalnych (sesja sierpniowa) w dniu 12 września 2019 r.

w godzinach 10:00 - 12:00 w pokoju vicedyrektora.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 ODBĘDZIE SIĘ 02.09.2019r.

KLASY I GODZ. 11.30 SALA GIMNASTYCZNA ZSABiL

KLASY II, III i IV GODZ. 9.30 SALA GIMNASTYCZNA ZSABiL

 

WOLNE MIEJSCA W KLASACH PIERWSZYCH !!!

INFORMUJEMY O PROWADZONEJ REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO TAB:

 • PO SZKOLE PODSTAWOWEJ:
  • 6 wolnych miejsc - technik budownictwa
  • 5 wolnych miejsc - technik inżynierii sanitarnej
 • PO SZKOLE GIMNAZJALNEJ:
  • 6 wolnych miejsc - technik budownictwa
  • 3 wolne miejsca - technik inżynierii sanitarnejSzczegóły dotyczące terminów i wymaganych dokumentów dostępne na stronie szkoły:

Wnioski o przyjęcie do technikum po SP i GIM w rekrutacji uzupełniającej obowiązują takie same, jak w rekrutacji podstawowej http://tab.edu.pl/dokumentydopobrania

 

UWAGA!!!!

Zmiana godzin przyjmowania dokumentów w pierwszym etapie rekrutacji uzupełniającej

 • 26 lipca w godz. 08.00-10.00
 • 29 lipca w godz. 10.00-12.00
 • 30 lipca w godz. 10.00-12.00

Podsumowanie wydarzeń

Koniec roku szkolnego jest bardzo dobrym powodem aby podziękować za współprace - uczniom, nauczycielom i pracownikom TAB, dzięki którym nasze projekty mogły nabrać realnych kształtów.

Barbara Józefiak i Joanna Tomaszewska.

Przedstawimy kilka z nich:

1. „Śpiewamy dla Niepodległej”

W piątek 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele kl. 1c, 1e, 1f, 2a, 2b, 2d, 2e, 3a, 3d, 3e w liczbie trzydziestu jeden i nauczyciele: p. Maryla Brzoska, p. Marta Fejcher, p. Urszula Nowak, p. Joanna Tomaszewska i p. Mirosław Kozłowski, przygotowani przez p. Barbarę Józefiak, zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Victoria Łączyńska (kl.1c-skrzypce) i Jakub Bączyk (kl.3d-gitara) akompaniowali chórowi. W drugiej części wydarzenia Krzysztof Bratek i Brajan Domurad z kl.1c przedstawili prezentację przygotowaną przez p. Annę  Pieńkowską o Ignacym Janie Paderewskim uznanym na świecie pianiście i kompozytorze, premierze i ministrze spraw zagranicznych II Rzeczpospolitej, mężu stanu. Mam nadzieję, że uroczystość zapadnie w pamięć naszych uczniów, nauczycieli i pracowników, którzy śpiewali wraz chórem i poddali się  podniosłej atmosferze. Wykonując hymn narodowy oddali hołd tym wszystkim, dzięki którym mam wolne i suwerenne Państwo. Kacper Budek wykonał prezentację słów hymnu.

Czytaj więcej: Podsumowanie wydarzeń