Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

Aktualności

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Architektoniczno-Budowlane im. S. Noakowskiego w Warszawie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2018”.

UWAGA ABSOLWENCI !!!


Zapraszamy do odbioru DYPLOMÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE TECHNIK BUDOWNICTWA I TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH.

Odbiór DYPLOMÓW w sali 57a w gabinecie Kierownika szkolenia praktycznego.

SPRZĄTANIE GROBU PATRONA SZKOŁY

Dnia 26 października 2018r. klasa 3b wraz z opiekunami Panią Katarzyną Tabor i Panem Jarosławem Karysiem uporządkowali grób Patrona Szkoły St. Noakowskiego oraz uczcili jego pamięć zapalając znicze i kładąc kwiaty.

Wychowawca klasy 3b
Katarzyna Tabor

V edycja Warszawskiej Nagrody Wychowawczej im. Janusza Korczaka

Dnia 24 października 2018 r. odbyła się V Gala Warszawskiej Nagrody Wychowawczej im. Janusza Korczaka. W gronie finalistów konkursu znalazła się nasza szkoła reprezentowana na uroczystości przez przedstawicieli dyrekcji, pedagogów, młodzież oraz rodziców.

Gala połączona była z 111 rocznicą urodzin popularnej pisarki dla dzieci Astrid Lindgren, której fragmenty książki, w wykonaniu aktorki pani Edyty Jungowskiej, przeniosły nas w świat dzieciństwa. „Dziecko jest człowiekiem, tylko niższego wzrostu” – mawiała Astrid, a „Najważniejsze spotkanie człowieka, to spotkanie z dziećmi” – przypominał Janusz Korczak. Postacie tych wyjątkowych ludzi niewątpliwie łączy jedno – oboje kochali dzieci i robili coś dla nich ważnego.

Punkt kulminacyjny Gali to wręczenie nagród w trzech kategoriach: Przedszkola (11 finalistów), Szkoły Podstawowe (9 finalistów) i Szkoły Ponadpodstawowe (3 finalistów). Na ten moment czekaliśmy z zapartym tchem, by w końcu usłyszeć: „W kategorii szkoły ponadpodstawowe nagrodę otrzymuje…Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie”.

Nagroda ta jest dla naszej społeczności szkolnej niezwykłym wyróżnieniem. Nagroda dla uczniów i nauczycieli – jak powiedziała jedna z uczestniczek uroczystości – daje radość, satysfakcję oraz zachęca do doskonalenia pracy wychowawczej w duchu idei korczakowskiej.

 

Zajęcie I miejsca w Turnieju "Z SKS-u do AZS-u"

W dniu 27 października 2018r. odbył się turniej  ”Z SKS-u do AZS-u” w piłce siatkowej kobiet organizowany przez Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Pierwszy etap zawodów to eliminacje rozgrywane w sześciu miastach: Katowicach, Lublinie, Toruniu, Łodzi, Opolu i Warszawie.

Drużyna:

  • Izabela Skibińska
  • Magdalena Szymańska
  • Kinga Pieńkowska
  • Wiktoria Zugaj
  • Paulina Sikorska
  • Patrycja Wiśniewska
  • Agnieszka Pająk
  • Aleksandra Makowiecka

Trener: Jarosław Karyś

Nasza drużyna  reprezentacji dziewcząt zajęła po zaciętych meczach 1 miejsce. Tym samym drużyna TAB-u awansowała do Finałów Ogólnopolskich, które rozegrane zostaną  7-9 grudnia 2018r.

Jarosław Karyś

Dzień Edukacji Narodowej w TAB

15 października 2018 r. odbyła się uroczystość z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Katarzyna Majewska-Mrówczyńska,dziękując za trud włożony w pracę z młodzieżą, wręczyła nagrody nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Nagrodzeni zostali też uczniowie, którzy wyróżnili się zaangażowaniem w życie szkoły. Dla uczniów klas pierwszych był to też  ważny dzień, ponieważ złożyli oni uroczyste ślubowanie, stając się tym samym członkami naszej szkolnej wspólnoty. Nowo wybrany przewodniczący samorządu szkolnego wygłosił piękne przemówienie, a przedstawiciele SU rozdali nauczycielom karty z życzeniami i słodkości.

Po oficjalnej części uroczystości głos oddano młodzieży, która pod kierunkiem pań Anny Szymańskiej i Iwony Pudło, przygotowała część artystyczną. Pierwszoklasiści poznali życie i twórczość patrona szkoły, Stanisława Noakowskiego. Uroczystość zakończyła piękna interpretacja fragmentów twórczości Jana Pawła II w wykonaniu uczniów klasy 1d.

IP