Spotkanie z MoNewSZką

9 września 2019 r. w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej Stara Prochownia uczniowie klasy 1ag obejrzeli spektakl muzyczny z okazji

200. rocznicy urodzin polskiego kompozytora Moniuszki. Projekt pt. Moniuszko oczami młodzieży XXI w. dofinansowany jest przez m. st. Warszawa w ramach Programu PEGAZ.

Młodzież występująca  na scenie, brała udział przez kilka tygodni w serii interdyscyplinarnych warsztatów, podczas których pod okiem wybitnych twórców i pedagogów, przygotowywała niestandardowe pokazy wokalne oparte na improwizacji, ruchu i wizji aktorskiej.

Przez około godzinę wysłuchaliśmy w sumie kilkunastu pieśni kompozytora w nowoczesnych aranżacjach i klasycznym brzmieniu, spośród których zapadły nam w pamięć Prząśniczka, Kozak, Krakowiaczek oraz Złota rybka.

Gorąco zachęcamy do spotkań z muzyką dawną!

IP