Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - 14. EDYCJA PROGRAMU

W ramach ogólnopolskiego programu Dzień przedsiębiorczości, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odbycia jednodniowych praktyk na stanowiskach pracy związanych z kierunkiem kształcenia.

"Dzień przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie chętnie korzystają z możliwości poznania w praktyce różnych miejsc pracy, wykazują wiele zaangażowania i dzięki temu są bardziej zmotywowaniu do dalszej nauki. W tym roku, 26 kwietnia 2017r. w programie wzięło udział 24 uczniów z naszej szkoły.

Opinie niektórych uczniów, którzy wzięli udział w Dniu przedsiębiorczości:

  • Aleksandra kl. III d: " Spotkanie z panem Piotrem Rzymowskim było wspaniałym, pouczającym doświadczeniem, które pozwoliło spojrzeć na prowadzenie działalności gospodarczej "od kuchni". Dowiedziałam się z jakimi trudnościami trzeba się liczyć, jak sobie z nimi radzić, jak generować zyski i co robić, by przetrwać na rynku i zbudować silną pozycję firmy. Dodatkowo rozwinęłam swoją wiedzę odnośnie kierowania moją przyszłością zgodnie z celem, jaki chcę osiągnąć, tzn. jakie wykształcenie muszę zdobyć, żeby zostać architektem i założyć własne biuro projektowe. Polecam takie spotkania wszystkim młodym ludziom z ambicjami, bo to buduje świadomość i poszerza horyzonty”.
  • Mateusz kl. II a: „Podczas dnia przedsiębiorczości w którym brałem udział dowiedziałem się wielu przydatnych informacji na temat zawodu z którym będę miał styczność w przyszłości. Dzięki rozmowie którą odbyłem z dyrektorem firmy Veolia  Mokotów dowiedziałem się jakie kwalifikacje są mi potrzebne do rozpoczęcia pracy w firmie. Zostałem zapoznany z możliwościami awansu oraz z działaniami jakie muszę podjąć w tym celu. Miałem okazje spędzić trochę czasu z pracowniami w celu zapoznania się z typowym dniem pracy. Uważam że takie zajęcia dały mi lepszy wgląd na moją przyszłość i pozwoliły określić na czym mam się skupić”.

Dziękujemy firmom i ich przedstawicielom,  za pomoc w realizacji tego projektu: Veolia Energia Warszawa S.A.Adam Cudny, Dorota Wasilewska; P.H.U. SilverCare - Sylwia Rzymowska

Magdalena Ejzel
Koordynator szkolny programu Dzień przedsiębiorczości