Śladami "Lalki" B. Prusa

Klasa III D postanowiła wybrać się na spacer po Warszawie śladami "Lalki" Bolesława Prusa. Razem z przemiłą Panią przewodnik wędrowaliśmy  literacką ścieżką, zwiedzając miejsca, w których bywał autor powieści i jego bohaterowie. Odwiedziliśmy m. in. Kościół kapucynów i karmelitów, Uniwersytet Warszawski, gdzie na jednym z budynków widnieje  pamiątkowa tablica poświęcona Wokulskiemu. Spoglądaliśmy na Powiśle, po którym niegdyś spacerował  Stach i rozmyślał nie tylko o Izabeli....

Spacerek trwał, bagatela, ok. 2,5 godzin. Pani przewodnik niezwykle barwnie opowiadała o Warszawie z lat siedemdziesiątych XIX w., czytała fragmenty "Lalki", by jeszcze lepiej odtworzyć atmosferę tamtych lat. Trochę literatury, historii, architektury...i ciekawostki o pisarzu i czasach,  w których tworzył.

Polecamy klasom III w przyszłym roku szkolnym. Dobre utrwalenie lektury!

klasa III D i p. Iwona Pudło