Rozdanie nagród w konkursie „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”

W poniedziałek 28 maja nasi uczniowie wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy prac nagrodzonych VI edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” i uroczystym wręczeniu nagród laureatom. Organizatorem konkursu był IPN, a uroczystość odbyła się w Centrum Edukacyjnym IPN im. J. Kurtyki „Przystanek Historia” przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Honorowym gościem był człowiek-legenda - pan Henryk Chmielewski, większości znany jako słynny Papcio Chmiel, twórca serii o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka, który przeciął wstęgę dokonując otwarcia wystawy.

Na konkurs wpłynęło prawie 300 prac wykonanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:
Wioletta Kunicka, Julia Wieczorek i Izabela Jóźwik z klasy 1c autorki komiksu Smakowanie raju oraz Adam Dźwigała z klasy 4e autor komiksu Biały Spitfire.

Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Warda