Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

WERNISAŻ W TAB

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w programie Trening Umiejętności Społecznych, który był realizowany przez klasy 2b i 2d pod opieką Pań Katarzyny Tabor oraz Magdaleny Ejzel.

Środki finansowe na realizację projektów otrzymaliśmy z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Program składał się z dwóch etapów:

  • I etap - realizacja scenariuszy lekcji kształtujących kompetencje społeczne;
  • II etap – przygotowanie i realizacja dwóch projektów społecznych: warsztaty plastyczne w Domu Pomocy Społecznej, ul. Wójtowska, następnie organizacja wydarzenia kulturalnego w naszej szkole WERNISAŻ W TAB połączonego z aukcją charytatywną.

Dnia 24.04.2018 roku klasa 2b wraz z wychowawczynią, Panią  Katarzyną Tabor, brała udział w projekcie społecznym. Celem zajęć było przygotowanie, wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej, kartek okolicznościowych, które potem mogliby komuś podarować. Podopieczni Ośrodka bardzo się zaangażowali w zajęcia plastyczne. Okazało się,  że wielu z nich ma duże zdolności artystyczne. Czas umilała grupa uczniów z klasy 2b, która podczas zajęć grała na gitarze i śpiewała piosenki. Na koniec uczniowie rozdali ciasta i cukierki, które mieszkańcy zjedli z wielką ochotą.

Z pewnością zajęcia na długo pozostaną w pamięci uczestników. Podopieczni z DPS ofiarowali na Wernisaż, a następnie na aukcję charytatywną swoje piękne prace, obrazy ręcznie malowane na płótnie.

Następnie 24.05.2018 roku w naszej szkole odbył się WERNISAŻ W TAB, zorganizowany przez Panią Magdalenę Ejzel wraz z klasą 2d na rzecz Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wójtowskiej. Uczeń z klasy 2d zaprojektował eleganckie zaproszenia, które wręczyliśmy pracownikom naszej szkoły, sąsiadom, jak również instytucjom. Wystawę pod względem merytorycznym pomogły przygotować nauczyciele projektowania Pani A. Burta oraz Pani E. Milkowska.

O godzinie 13:00 nastąpiło otwarcie wystawy, prace uczniów, nauczyli, podopiecznych z DPS były prezentowane na drewnianych stojakach, wykonanych przez uczniów obecnej klasy 4d. Cała społeczność szkolna, jak również zaproszeni goście oglądali wystawę, słuchając w tle klasyczną muzykę.

O godzinie 15:00 nastąpiło oficjalne otwarcie Aukcji, którą profesjonalnie poprowadziły dwie uczennice z klasy 2d. Dziękujemy autorom prac, którzy zdecydowali się swoje dzieła przeznaczyć na aukcję, która cieszyła się tłumnym licytowaniem. Dochód z owego przedsięwzięcia został przeznaczony na przyrządy artystyczne dla Domu Opieki Społecznej. Całemu wydarzeniu towarzyszył smaczny poczęstunek przygotowany przed klasę 2d oraz innych uczniów z naszej szkoły.

Uwiecznieniem realizacji projektów społecznych, był zakup przyborów artystycznych na kwotę około 1800 zł, m.in. 30 podobrazi bawełnianych, 35 pędzli, farby akrylowe, które zakupiła i dostarczyła do Domu Opieki Społecznej, przy ul. Wójtowskiej klasa 2b.

Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w organizacji WERNISAŻU W TAB.