Futu Planners

Futu Planners – Targi Kariery i Edukacji – dedykowane uczniom i nauczycielom szkół średnich pod patronatem MEN i Prezydenta M. St. Warszawy na PGE Narodowy

14 czerwca 2018r. klasa II D i II B wraz z Paniami M. Ejzel oraz K. Tabor wybrały się na Targi Karieryi Edukacji. Była to pierwsza tego typu edycja w Warszawie jednak przyciągnęła naprawdę sporą rzeszę ludzi. Nic dziwnego skoro mieli do zaoferowania naprawdę sporo. Targi rozpoczynały się o 10:00 i trwały do 16:00. W tym czasie można było zwiedzić wszystkie stanowiska (m.in. Adidas, Bank Millenium, Green Cafe Nero, H&M oraz wiele innych) i zapoznać się z  ofertami pracy.

Mieliśmy możliwość skonsultowania się ze specjalistami z SWPS na temat tego jak tworzyć CV, jak wybrać dobry zawód czy też jak kształtuje się rynek pracy dla maturzystów i studentów. Specjaliści dawali wskazówki jak przygotować się do pierwszych rozmów kwalifikacyjnych. Ponadto można było  sobie zrobić zdjęcie do CV w asyście profesjonalistów.

Wydarzenie Futu Planners to bardzo dobra okazja do zdobywania nowych znajomości oraz poznawania ofert pracy. Brak doświadczenia jest głównym minusem młodych, chętnych do pracy ludzi. Te targi dają nam szansę pozyskania pracy w której oferują nam szkolenia, dzięki czemu nasze CV będzie atrakcyjniejsze nawet po zwykłej pracy dorywczej podczas wakacji.

Było to miłe doświadczenie w którym dowiedziałam się sporo o rynku pracy dla młodych.

W. Marczuk – kl. II d