V edycja Warszawskiej Nagrody Wychowawczej im. Janusza Korczaka

Dnia 24 października 2018 r. odbyła się V Gala Warszawskiej Nagrody Wychowawczej im. Janusza Korczaka. W gronie finalistów konkursu znalazła się nasza szkoła reprezentowana na uroczystości przez przedstawicieli dyrekcji, pedagogów, młodzież oraz rodziców.

Gala połączona była z 111 rocznicą urodzin popularnej pisarki dla dzieci Astrid Lindgren, której fragmenty książki, w wykonaniu aktorki pani Edyty Jungowskiej, przeniosły nas w świat dzieciństwa. „Dziecko jest człowiekiem, tylko niższego wzrostu” – mawiała Astrid, a „Najważniejsze spotkanie człowieka, to spotkanie z dziećmi” – przypominał Janusz Korczak. Postacie tych wyjątkowych ludzi niewątpliwie łączy jedno – oboje kochali dzieci i robili coś dla nich ważnego.

Punkt kulminacyjny Gali to wręczenie nagród w trzech kategoriach: Przedszkola (11 finalistów), Szkoły Podstawowe (9 finalistów) i Szkoły Ponadpodstawowe (3 finalistów). Na ten moment czekaliśmy z zapartym tchem, by w końcu usłyszeć: „W kategorii szkoły ponadpodstawowe nagrodę otrzymuje…Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie”.

Nagroda ta jest dla naszej społeczności szkolnej niezwykłym wyróżnieniem. Nagroda dla uczniów i nauczycieli – jak powiedziała jedna z uczestniczek uroczystości – daje radość, satysfakcję oraz zachęca do doskonalenia pracy wychowawczej w duchu idei korczakowskiej.