"WARUM DEUTSCH?"

Nasza szkoła zgłosiła się do konkursu "Warum Deutsch?" ( "Dlaczego język niemiecki? ) organizowanego przez Goethe Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. Zadanie polegało na stworzeniu w języku niemieckim krótkich spotów reklamowych zachęcających do nauki tego języka. Wysłaliśmy dwie prace: Emilki Szkopek z kl. 1A oraz Krzysztofa Przybylskiego i Piotra Rosłona z kl.4B. Jak się wkrótce okazało, znaleźliśmy się w gronie szkół nagrodzonych! Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki oraz dyplom z gratulacjami,  natomiast szkoła dostała wielką paczkę z materiałami dydaktycznymi do nauki j. niemieckiego. Są wśród nich: puzzle, memory, domino, quiz, gra planszowa itp. Już sprawdzaliśmy, świetnie urozmaicają lekcje!

Nauczyciel j. niemieckiego
Katarzyna Szczęsna