Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

PONOWNIE SUKCES

W dniu 17 kwietnia 2021 r. zakończył się w Gdańsku finał XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w którym udział wzięło 82 zawodników z 38 szkół budowlanych z całej Polski.

W zawodach szkolnych, w 142 szkołach wzięło udział 2183 uczniów a do zawodów okręgowych zakwalifikowano 600 uczniów. W tym roku nasza szkoła – Technikum Architektoniczno-Budowlane w Warszawie odniosła duży sukces. Zwycięstwo indywidualne wywalczył Adrian Ciura z 4 kl. i otrzymał od jednego ze sponsorów - Stowarzyszenia Producentów Cementu statuetkę „Gruszki”, które to trofeum jest marzeniem kolejnych uczestników Olimpiad.

W punktacji zespołowej zajęliśmy drugie miejsce ( 4 laureatów i 3 finalistów) otrzymując Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, po Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Prof. Józefa Tischnera z Limanowej ( 7 laureatów i 2 finalistów). W pierwszej dziesiątce znalazło się aż trzech naszych uczniów. Oto pełny skład reprezentacji szkoły: Adrian Ciura (1 m.), Maksym Kłoczewiak (8 m.), Yuriy Nimylovych (10 m.), Adam Zagajewski (23 m.), Weronika Szymczak (43.), Hubert Kulisz (46 m.) i Victoria Łączyńska (78 m.). Zawody odbywały się w Państwowej  Szkole  Budownictwa w Gdańsku, która to szkoła gościła uczniów z całej Polski już po raz drugi (poprzednio 17 lat temu). Dyrekcja szkoły w sposób perfekcyjny zorganizowała te zawody biorąc pod uwagę stan pandemii w Polsce. Jednoosobowe pokoje dla uczestników, pojedyncze spożywanie posiłków, wymagane noszenie maseczek (poza czasem rozwiązywaniem zadań), zachowanie społecznych odległości, odwołanie zbiorowych spotkań, a nawet udział oficjeli w trybie one-line na zakończenie imprezy.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich: Dyrekcji szkoły, Komitetowi Głównemu z Wydziału Inżynierii Lądowej PW, sponsorom oraz wszystkim uczniom i ich opiekunom za miłą, przyjazną atmosferę w tych trudnych czasach. Do zobaczenia w Opolu, w którym ma się odbyć jubileuszowa XXXV OWiUB.

Foto i tekst Włodzimierz Rodziewicz