Klasa o profilu technik inżynierii sanitarnej już w czerwcu będzie zdawać swój pierwszy egzamin zawodowy (kwalifikacja BUD.09). Zakres szkolenia na Wydziale Inżynierii Środowiska obejmował zagadnienia związane z węzłami ciepłowniczymi. Uczniowie uczestniczyli zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej – podczas pokazu nowoczesnego węzła ciepłowniczego w gmachu Instytutu Techniki Cieplnej. Na zakończenie odbyło się sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności.
Szkolenie przeprowadziła dr inż. Ewelina Różycka-Wrońska, a opiekę nad uczniami TAB sprawował dr inż. Jarosław Olszak.
Młodzież technicznych szkół średnich ma możliwość poznawania akademickich metod nauczania dzięki współpracy i koordynacji partnerstwa realizowanego z ramienia Wydziału właśnie przez dr. inż. Jarosława Olszaka (Zakład Systemów Ciepłowniczych i Gazowniczych).


