Święto Komisji Edukacji Narodowej w TAB

Dnia 14. 10. br. społeczność szkolna TAB obchodziła święto KEN. Na uroczystość przybyli uczniowie klas 1 wraz z wychowawcami, nauczyciele, rodzice. Cieszy niepomiernie fakt, że zaproszenia przyjęli tak licznie przedstawiciele reprezentujący instytucje, firmy oraz uczelnie wyższe, z którymi szkoła współpracuje (lista gości). Każdy z gości wystąpił z przemówieniem, kierując do pierwszoklasistów słowa zachęty do wytężonej nauki i korzystania z wyjątkowo różnorodnych  możliwości, jakie TAB oferuje swoim uczniom i uczennicom. Następnie uroczyście podpisane zostały kolejne porozumienia i patronaty z: Strabag sp. z.o.o, Mazowiecką Izbą Architektów RP,  Siecią Badawczą Łukasiewicz.

Pani Dyrektor Marta Rafka złożyła życzenia  wszystkim pracownikom szkoły oraz młodzieży. Wręczyła także nagrody dla wyróżniających się zaangażowaniem nauczycieli. Serdeczne słowa podziękowania od dyrekcji TAB skierowane zostały do Pani Grażyny Popis Dyrektor CKZ nr 1 oraz Pana Pawła Trębacza z-cy Prezesa OW SARP, za pomoc przy organizacji zajęć lekcyjnych na terenie ich placówek.

Nieodłączną częścią uroczystości jest w tym dniu ślubowanie. Przedstawiciele klas: 1a, 1b, 1c i 1g złożyli ślubowanie, tym samym oficjalnie młodzież klas 1 stała się częścią naszej społeczności szkolnej. Miłym akcentem były prezenty dla pierwszoklasistów, które ufundowała Rada Rodziców. Uroczystość zakończyły życzenia od przewodniczącego SU  i część artystyczna przygotowana przez młodzież. Dalsze świętowanie miło upłynęło przy kawie i słodkościach, wśród których znalazł się przecudnej urody i wyśmienity w smaku tort od Rady Rodziców.

Ten uroczysty dzień pokazał także, jak przez kilka ostatnich lat szkoła rozwinęła się w obszarze współpracy z pracodawcami i uczelniami wyższymi. Za ten ogromny wysiłek zwieńczony sukcesem należą się słowa uznania i podziękowania zespołowi zarządzającemu ZSABiL, a w szczególności Pani Marcie Rafce – Dyrektorowi niezwykle zaangażowanemu i kreatywnemu,  stwarzającemu szanse na wszechstronny rozwój młodzieży oraz praktyczne zdobywanie wiedzy i umiejętności.