Projekt edukacyjny we współpracy z PW

Uczniowie 1c – klasy patronackiej Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, w ramach projektu edukacyjnego ” Dom i drewno -wspołczesne budownictwo drewniane jako alternatywa dla budownictwa murowanego” rozpoczęli udział w cyklu wykładów połączonych z zajęciami w laboratorium PW. Tematyka wszystkich wykładów: Drewno jako materiał konstrukcyjny, budowlany i wykończeniowy. Zalety i wady. Ciekawe realizacje architektoniczne budownictwa mieszkaniowego z drewna (światowe i polskie). Podstawowe właściwości drewna. Domy z drewna – pasywny i energooszczędny – wykłady.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich, pierwsze wykłady już się odbyły, młodzieży spodobały się bardzo zajęcia w laboratorium, gdzie można było zbadać odpowiednimi urządzeniami właściwości drewna.
opiekunowie p. Katarzyna Tabor i p. Monika Rudzińska