XII Olimpiada Buduj z Pasją – etap okręgowy zakończony i ponownie finał

W dniu 16 marca 2023 roku odbył się etap okręgowy XII Olimpiady „Buduj z Pasją”. Szkołą – Gospodarzem zawodów, w okręgu mazowieckim jest Zespól Szkół Zawodowych im. Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii. Technikum Architektoniczno-Budowlane reprezentowali uczniowie klas trzecich, Mateusz Oleksiejuk 3D i Patryk Rogalski 3E. Tegoroczna edycja Olimpiady obejmuje zakres kwalifikacji BUD.11 Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Zawody sprawdzają nie tylko wiedzę teoretyczną (test) ale także umiejętności praktyczne (zadanie z wykonaniem). Z uwagi na praktyczny charakter Olimpiady „Buduj z Pasją”, dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom z Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie, za systematyczne wsparcie w przygotowaniach uczniów. Etapowi okręgowemu towarzyszyły również prezentacje firm Saint- Gobain i Kubala – sponsorów Olimpiady. Na zakończenie rozgrywek uczniowie i opiekunowie otrzymali dyplomy oraz upominki. Po ogłoszeniu wyników – uzyskaliśmy 1 miejsce w okręgu mazowieckim oraz awans do finału Olimpiady, który odbędzie się w Górze Kalwarii 25-27 maja 2023 roku.

Foto i tekst: Zbigniew Łukomski