Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

Samorząd Uczniowski

Zaczytani w TABie – akcja promująca czytelnictwo.

10 lutego 2017 r. uruchomiona została w naszej Szkole kawiarenka, w której można było wymienić książkę na kawałek ciasta. Jest to jeden z elementów szerszej akcji promującej czytelnictwo „Zaczytani w Tabie”. Ciasta dostarczyli nam uczniowie, za co serdecznie dziękujemy. Za obsługę i sprawną organizację odpowiadali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy III E. Dodatkowo klasa III E oraz I E miały duży wkład w wystrój sali nr 1. Dominowały w nim serduszka- chcieliśmy połączyć zbliżające się walentynki z miłością do książek;) Celem akcji było zebranie książek – udało się! Mamy ich ponad 60 i już wkrótce pojawią się na specjalnej półce w szkolnym bufecie. 

21 marca 2017 r. dnia czeka nas szereg atrakcji z okazji urodzin patrona naszej Szkoły – Stanisława Noakowskiego.  Wykorzystamy tę okazję by rozstrzygnąć  konkurs na plakat promujący czytelnictwo oraz uruchomić akcję „Zaczytani w Tabie – podziel się książką”. Akcja bookcrossingu cieszy się w Polsce i na świecie dużą popularnością, mam nadzieję, że w naszej szkole również spotka się z zainteresowaniem. 

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie wszystkim tym, którzy przyczynili się do powodzenia naszej akcji, w szczególności pani Monice Bojanowskiej -Kuchcie– opiekunce SU, przedstawicielom SU, uczniom klasy III E, IE, a przede wszystkim wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas i energię na pieczenie pysznych ciast.

Marta Rafka – doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie promocji czytelnictwa.

Kandydaci do Samorządu Szkolnego

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Samorządu Uczniowskiego poszukujemy nowych, energicznych oraz aktywnych uczniów z klas I i II, którzy będą realizować kolejne ciekawe przedsięwzięcia na rzecz szkoły oraz innych uczniów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Bojanowskiej - Kuchty (sala 70).

Np. +

„Nieprzygotowanie +” które można zdobyć za szczególne osiągnięcia i uczestnictwo w życiu szkoły. W nagrodę otrzymać można blankiet upoważniający do zwolnienia z pracy z każdego przedmiotu. Blankiet zgłaszamy nauczycielowi przed lub w trakcie sprawdzania listy obecności. Jest on jednorazowego użytku na dowolnym przedmiocie.

Z czego zwalnia:

1. Pracy domowej|
2. Niezapowiedzianej kartkówki 
3. Odpowiedzi ustnej
4. Przygotowania do lekcji 

Z czego nie zwalnia:

1. Sprawdziany
2. Zapowiedziane kartkówki
3. Prac terminowych np.(wypracowania, prace kosztorysowe itd.)
4. Prac na lekcji

Samorząd Uczniowski

 

Walentynkami i podsumowanie akcji bookcrossing

Uwaga

W związku z walentynkami oraz podsumowaniem akcji bookcrossing, dnia 10.02.2017 prosimy, aby chętne klasy przyniosły blachę ciasta.

W tym dniu przez cały dzień od 8.00 – 14.30, uruchamiamy kafejkę, w której będziecie mogli wymieniać swoje książki na coś słodkiego.

Jeśli nie macie ciekawych książek do oddania – będzie możliwość zakupu ciastka ☺

Samorząd Uczniowski

 

Akcja Bookcrossing - Konkurs!!!

Ogłaszamy konkurs na plakat i hasło promujące czytelnictwo oraz akcję bookcrossingu

Lubisz czytać? Zachęć do tego innych, zaprojektuj plakat, wymyśl hasło!

Regulamin konkursu:

1. W konkursie mogą wziąć udział jedno- lub dwuosobowe zespoły.
2. Celem konkursu jest przygotowanie plakatu z hasłem promującym czytelnictwo.
3. Technika dowolna, format A3.
5. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie plakatu przez organizatorów konkursu (ekspozycja plakatów na terenie szkoły).
6. Decyzja jury jest ostateczna i zostanie ogłoszona 10.02.2017r.

Prace prosimy składać do 08.02.2017 r. (środa) u p. Marty Rafki (sala nr 1).

Samorząd Uczniowski