Sukces w finale XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniach 10-12 kwietnia 2024 roku odbył się w Bydgoszczy finał XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do zawodów centralnych zakwalifikowało się 81 uczniów, którzy reprezentowali 42 szkoły. Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Noakowskiego odniósł wielki sukces, zdobywając za zajęcie II miejsca w rankingu szkół Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W finale Technikum Architektoniczno-Budowlane reprezentowało 5 uczestników. Tytuły laureatów uzyskali: Weronika Strzemecka z klasy 5D (8 miejsce), Karol Jędrzejewski z klasy 5B (11 miejsce), Patryk Rogalski z klasy 4E (43 miejsce) i Dawid Śliwa z klasy 3D (48 miejsce). Finalistą Olimpiady został Jakub Adamek z klasy 4C (68 miejsce). Jury XXXVII Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych postanowiło wyróżnić 3 najlepszych opiekunów wg kryterium liczby laureatów w zawodach centralnych. Wyróżnienie otrzymał opiekun olimpijczyków w Naszej Szkole Pan Zbigniew Łukomski (2 miejsce – 4 laureatów).