XII Olimpiada Buduj z Pasją – sukces TAB-u w finale

W dniach 25-27 maja 2023 roku odbył się finał centralny XII Olimpiady „Buduj z Pasją”. Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej w Wieluniu. Gospodarzem zawodów był Zespól Szkół Zawodowych im. Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii. W czwartek, po zakwaterowaniu w internacie zwiedzaliśmy zakład firmy Weber – producenta chemii budowlanej. Następnym etapem były szkolenia teoretyczne i pokazy praktyczne zorganizowane przez sponsorów Olimpiady: grupa Saint-Gobain (Rigips, Isover, Weber), Makita, Blue Dolphin, Kubala, Lange Łukaszczuk, Decoverni, Siniat. Pierwszy dzień zakończony został losowaniem stanowisk do części praktycznej i teoretycznej. W piątek nastąpiło uroczyste otwarcie finału centralnego, następnie uczniowie rozpoczęli wykonywanie zadania praktycznego w zespołach dwuosobowych. Po obiedzie uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test obejmujący wiedzę teoretyczną. Wieczorem udaliśmy się na zwiedzanie Góry Kalwarii. W sobotę podczas uroczystej gali finałowej, zorganizowanej z historyczną oprawą na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku zostały ogłoszone wyniki. Drużyna Technikum Architektoniczno-Budowlanego odniosła sukces zdobywając 2 miejsce w finale centralnym XII edycji Olimpiady „Buduj z Pasją”. Uczniowie Mateusz Oleksiejuk i Patryk Rogalski uzyskali tytuły laureatów, które zwalniają z części pisemnej egzaminu zawodowego. Za zajęcie 2 miejsca na podium uczniowie otrzymali od sponsorów i partnerów Olimpiady atrakcyjne nagrody rzeczowe – elektronarzędzia oraz dyplomy, upominki i vouchery szkoleniowe. Laureaci Olimpiady otrzymują Indeksy Startowe na Politechnikę Częstochowską.

Sukces uczniów w Olimpiadzie „Buduj z Pasją” jest efektem współpracy Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego z Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie.

Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom z Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie, za systematyczne, coroczne wsparcie w przygotowaniach uczniów do zawodów okręgowych i finału centralnego.
Bardzo szybko minęło pięć lat, od kiedy koordynuję przygotowania uczniów do startu w Olimpiadzie.
Do zobaczenia za rok, na kolejnej XIII edycji Olimpiady „Buduj z Pasją”.

Foto i tekst: Zbigniew Łukomski